На Закарпатті будують українсько-італійський сухий порт

У селі Горонда Мукачівської громади побудують «сухий порт». Він має збільшити експорт та відкриє нові можливості для місцевих фермерів. Підприємство зведуть на базі вузькоколійки європейського зразка.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на business.rayon.

Проєкт має стати регіональним хабом, який надаватиме інтермодальну логістику та можливість зберігання зерна, рослинної олії та контейнерів. 

Завдяки перевантажувальним можливостям із широкої колії (1520 міліметрів) на вузьку (1435 міліметрів), а також складським приміщенням і контейнерним рішенням, проєкт покращить потік українського зерна та соняшникової олії до Європейського Союзу.

Термінал буде зосереджений на контейнерній логістиці для максимальної інтеграції в логістичну культуру Європи. Це значно знизить вартість самої логістики. Він має доступ до трьох вузькоколійних залізниць – Словаччини, Угорщини та Румунії. Це дозволяє йому диверсифікувати свої логістичні маршрути з виходом до Італії, 930 кілометрів до міста Трієст.

Міністр економіки Італії Адольфо Урсо об’єднав навколо цього проєкту італійські бізнес-кола, де залучені й залізниця, і власники італійських портів у Венеції, Вероні, Трієсті. Міністр запропонував їм долучитися та стати одними з засновників цього терміналу.

В Італії проєкт майбутнього терміналу представляла компанія «НСВ Груп», яка реалізує його з української сторони.

«Ми з партнерами бачимо перспективи у розвитку нашого проєкту саме на Закарпатті. На мою думку, до війни цей регіон був неоціненний. В перші місяці війни багато бізнесу зробили релокейт. Хтось у Європу, а дехто на Закарпаття. Будувати бізнес в Україні – це наша позиція. Роби те, що вмієш, там де ти є. Так з’явилася наша компанія, їй рік. І ми сьогодні – це можливість для фермера працювати з великими трейдерами, збільшувати обсяги, зручно розвантажувати товар та не турбуватись про оформлення сертифікатів. Мати можливість реалізовувати продукцію в напрямку Італії та Німеччині. Уникати роботи з перекупщиками та сумнівними схемами», – зазначає співзасновниця компанії НСВ-ГРУП Світлана Мешкова.

Нині у проєкті триває робота над дозвільною документацією на відновлення колії на станції Страбичово. Окрім того, у Горонді ремонтують під’їзду дорогу до сухого порту.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *