На Полтавщині відкрили школу підготовки пілотів агродронів

У Полтавській області на базі центру впровадження Індустрії 4.0 відкрили школу підготовки пілотів БпЛА, які опанують навички управління агродронами. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Мінагрополітики.

Навчання передбачає теоретичну й практичну частини, а також стажування та практики на підприємствах. Після 3 тижнів навчання випускники отримають сертифікат.

«Відкриття школи пілотів агродронів стало можливим завдяки консолідації зусиль влади, бізнесу та науковців. Полтавщина має потужний агропромисловий комплекс. Підготовка пілотів БпЛА — новий крок у розвитку аграрної сфери. Використання нових безпілотних технологій значно збільшує ефективність систем землеробства, даючи змогу спостерігати за полями і здійснювати своєчасний аналіз сільськогосподарських культур», — розповів начальник Полтавської ОВА Філіп Пронін.

У школі зможуть навчатися учасники бойових дій, переселенці та люди, які перебувають на обліку в центрах зайнятості. Серед основних завдань школи:

  • розробка та впровадження дослідницьких проєктів із застосуванням безпілотників у сільському господарстві;
  • співпраця з громадами з просторового планування й моніторингу використання земельних ресурсів. 

«Ветерани та ветеранки можуть навчатися в школі агродронів безоплатно. Це можливість професійного зростання й соціальної адаптації після повернення до мирного життя. Для цього їм необхідно подати відповідну заявку до Державного навчального закладу “Полтавський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості”», — зауважив заступник начальника Полтавської ОВА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Володимир Когут.

Випускники школи пілотів агродронів умітимуть:

  • оцінювати якість посівів і виявляти пошкодження або загибель культур;
  • проводити аудит та інвентаризацію земель;
  • визначати дефекти посіву й проблемних ділянок;
  • аналізувати ефективність заходів, спрямованих на захист рослин;
  • моніторити відповідність структури та планів сівозміни;
  • аналізувати рельєф і створювати карти вегетаційних індексів PVI, NDVI;
  • супроводжувати будівництво систем меліорації;
  • створювати карти для диференційованого добрива й обприскування полів, а також підраховувати сходи та урожайність.

Програму підготовки, теми курсів і погодинний план для викладачів та інструкторів підготували Полтавський державний аграрний університет, Асоціація «Підприємств промислової автоматизації України» та Кременчуцький льотний коледж ХНУВС.

Проєкт реалізувала Полтавська обласна військова адміністрація спільно з Полтавським державним аграрним університетом за підтримки міжнародної компанії «Сингента», компанії «Кернел» та підприємства «Агротрадиції».

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *