На Черкащині погода сприятлива для сівби у ранні строки, – синоптик

Погода на Черкащині станом на початок березня 2024 року сприяє сівбі на полях у ранні строки. Водночас вона є сприятливою для озимини, розповів начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Суспільне Черкаси.

Весняний режим погоди, який розпочався на Черкащині з переходом середньодобової температури через нуль у бік підвищення ще в третій декаді січня, відсутність снігу на полях та дозрівання ґрунту – це всі ті фактори, які сприяють весняній сівбі у ранні строки, зазначив синоптик.

«Ефективні опади відсутні, що дозволяє якісно провести сівбу холодостійких культур. Їхні сходи здатні витримати заморозки до 8-9 градусів морозу, а насіння здатне проростати при 3-4 градусах тепла. Наразі ці показники навіть вищі», – додав він.

Як показує досвід минулих років, саме при сівбі у ранні строки ефективно використовуються зимові запаси вологи, вегетаційний період розтягнутий, а врожай – високий.

Для озимини, за словами метеоролога, теж усе складається добре:

«Активних ростових процесів немає, проте добре продовжує формуватися коренева система. Сценарій ранньої весни найбільш сприятливий для доброго врожаю. За відсутності високих температур та опадів слід провести обробку зимуючих культур від шкідників та хвороб, які успішно перезимували».

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *