На Черкащині будують два переробних заводи, в планах – третій

Інвестиційна група Time інвестувала понад 100 млн грн у будівництво заводу з переробки проса на пшоно, а також 180 млн грн – у завод з переробки кукурудзи на крупу та борошно, повідомив засновник інвестгрупи, ексголова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Інтерфакс-Україна.

За його словами, Time проводить тендер для реалізації проєкту з переробки картоплі. Усі проєкти буде введено в дію протягом 2023-2024 рр.

«Ми давно визначилися зі своєю стратегією і цілеспрямовано інвестуємо в переробку. Україні доцільно нарощувати розвиток власної переробної промисловості в аграрній галузі – це додана вартість, нові робочі місця та нові ринки збуту», – сказав Ткаченко.

За його словами, кілька років тому правління інвестиційної групи ухвалило рішення про будівництво заводу з переробки кукурудзи на базі ТОВ «Золотоніський бекон». Планова потужність заводу – 100 тис. тонн кукурудзяних крупи та борошна. Загальний обсяг інвестиції становив 180 млн грн.

Для забезпечення його роботи та зберігання зерна побудовано зерносховище потужністю близько 16 тис. тонн, інвестиції в яке склали 26,88 млн грн.

Продукція цього підприємства призначена для власних потреб інвестгрупи, для реалізації на внутрішньому ринку та для експорту. Завод увійде до трійки найбільших в Україні. Його запуск заплановано на 2024 рік.

«Золотоніський бекон» також виступив засновником нового сучасного, екологічного та найпотужнішого в Україні підприємства з переробки проса на пшоно ТОВ «Грунвег». Загальна сума інвестицій у його будівництво становила 100 млн грн. У проєкті використано 80% обладнання, виготовленого вітчизняними виробниками, зокрема ТОВ «Сокіл» (Харків), OLIS (Одеса), ТОВ «Хорольський механічний завод» (Полтава). Решту поставив провідний світовий виробник обладнання для переробки Buhler.

Ткаченко також повідомив, що на одному з підприємств інвестгрупи Time – ТОВ «Воля», – представники USAID завершують аудит. Овочевий підрозділ інвестгрупи став одним із переможців у грантовій програмі з розвитку доопрацювання та переробки картоплі. «Воля» має намір встановити лінію з чищення, бланшування та вакуумування картоплі.

«Проєкт цікавий. Фінансуватиметься за принципом 50:50. Наразі проводимо тендер із пошуку постачальників обладнання та самої технології виробництва такого продукту», – зазначив засновник інвестгрупи Time.

У 2023 році, за словами Ткаченка, інвестгрупа зосередилася на розвитку напряму із овочівництва. Він і раніше функціонував на базі «Волі», але тепер до виробництва картоплі, яку щорічно закладають на зберігання понад 12 тис. тонн, буряків – 1,5 тис. тонн, моркви – 1 тис. тонн, додано вирощування цибулі, капусти та кавунів. У планах – вирощування часнику.

Як повідомив засновник інвестгрупи, такими проєктами Time не обмежиться і має намір зайти в сегмент переробки овочів, м’яса і зернових.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *