Молдова знизить вартість транзиту українського зерна на 25%

На черговому засіданні Українсько-молдовської ділової ради домовились про зниження вартості транзиту українського зерна через Молдову щонайменше на 25%

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ЦТС.

Зазначається, що Молдова не стала вводити обмеження на імпорт зернових із України та продовжила співпрацю в рамках «коридору солідарності». Водночас, тарифи на перевезення тут на 57% більші, ніж в Укрзалізниці.

«Тому зусиллями двосторонньої ділової ради, самої УЗ, були проведені відповідні перемовини із молдовськими залізними дорогами, результатом яких стала згода останніх знизити розцінки на 25-27%. Роз’яснення щодо механізму отримання такої знижки має бути надане партнерами впродовж цього тижня», – йдеться у повідомленні Українського союзу промисловців і підприємців.

На засіданні також повідомили, що в Молдові активно працюють над збільшенням потужностей і модернізації молдовської залізниці, які не були готові до такого обсягу запитів з України. Так, було відкрито кілька додаткових транспортних коридорів, під це було взято великий кредит із Франції. До роботи залучено Укрзалізницю.

Учасники зустрічі підкреслили, що до подібних транзитних проектів потрібно максимально залучати Румунію, порти якої використовуються для українського експорту. Така робота вже ведеться, працюють тристоронні робочі групи.

«Знявши високе тарифне навантаження та максимально спростивши прикордонний контроль вантажів – можна досягнути показників перевалки українських зернових через Молдову/Румунію до 1 млн тонн в місяць», – додали в УСПП.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *