Міністри п’яти країн закликали Єврокомісію заборонити імпорт зерна з Росії та Білорусі

Міністри п’яти країн закликали Єврокомісію заборонити імпорт зерна з Росії та Білорусі

Міністри сільського господарства Литви, Латвії, Естонії, Польщі та Чехії звернулися до Європейської комісії (ЄК) із закликом заборонити імпорт зерна з Росії та Білорусі до Європейського Союзу (ЄС). У зверненні до єврокомісарів, ініційованому Литвою, також міститься прохання забезпечити співпрацю країн-членів ЄС, щоб це обмеження було ефективно реалізовано на всій території ЄС. Міністри наголосили на важливості впровадження заходів, спрямованих на недопущення можливого вкраденого з України зерна на ринок ЄС.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Міністерство сільського господарства Литви.

За словами міністра сільського господарства Кястучіса Навіцкоса, санкцій ЄС проти Росії-агресора недостатньо, тому потрібні додаткові заходи для обмеження доступу російських товарів на ринок ЄС.

«Ми просимо ЄК проаналізувати можливість обмеження імпорту до ЄС харчових продуктів походженням з Росії та Білорусі. Спільним зверненням чотирьох країн ми прагнемо вирішити нагальну проблему, яка нас об’єднує. Поки Росія веде жорстоку незаконну війну проти України, її зерно продовжує надходити на ринок ЄС. Наприклад, у 2023 році ЄС імпортував 1,53 млн тонн російського зерна на 437,5 млн євро», – каже міністр К. Навіцкас.

Міністри сільського господарства Литви, Латвії, Естонії, Польщі та Чехії наголошують, що Росія використовує прибуток від експорту зерна до ЄС для фінансування війни з Україною. Ці кошти використовуються для виробництва ракет, безпілотників та іншої зброї, яка використовується для знищення цивільної інфраструктури, житлових будинків і людей.

«Як країни-члени ЄС ми вважаємо за необхідне виконати наше моральне зобов’язання припинити будь-яку торговельну діяльність, яка може посилити спроможність Росії та Білорусі, яка її підтримує, продовжувати конфлікт в Україні, особливо тому, що частина російського імпорту може включати вкрадене зерно з окупованих територій України. Крім того, російський імпорт створює тиск на внутрішній ринок ЄС і безпосередньо конкурує з продукцією фермерів ЄС. Тому ми готові працювати з вами, щоб вирішити безпосередні виклики, викликані російською війною, і знайти довгострокові рішення, які забезпечують роль ЄС у сталий торгівлі та забезпеченні глобальної продовольчої безпеки», – йдеться у зверненні до ЄК.

Петицію підписали міністр сільського господарства Литви Кестутіс Навіцкас, міністр сільського господарства Латвії Армандс Краузе, міністр регіональних справ Естонії Мадіс Каллас, міністр сільського господарства та розвитку села Польщі Чеслав Сєкерскі та міністр сільського господарства Чехії Марек Виборні.

Виступити з цього питання планується 26 березня. на найближчому засіданні Ради міністрів сільського господарства та рибальства ЄС.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *