Мінагрополітики звернулось до ФАО з проханням допомогти подолати наслідки підриву Каховської ГЕС

Представники Міністерства аграрної політики та продовольства України та ФАО обговорили ліквідацію наслідків підриву російською федерацією Каховської ГЕС.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на minagro.

Як зазначив директор Департаменту аграрного розвитку Міністерства агрополітики України Ігор Віштак, крім сільськогосподарських земель, через підрив Каховської дамби постраждали тваринницька галузь, особливо в приватних домогосподарствах, рибництво і переробна галузь. Значних пошкоджень зазнали ґрунти. Загалом трагедія  торкнулася 1,2 тис домогосподарств.

«Багато людей на підтоплених територіях Півдня залишилися без засобів існування, адже основне джерело їхнього доходу – прибутки за рахунок обробки земель і тваринництво. Їм потрібна підтримка, щоб стабілізувати продовольчу ситуацію. Завдання Міністерства агрополітики – в першу чергу, допомогти постраждалим домогосподарствам», – зазначив Ігор Віштак.

Тому Мінагрополітики звернулося до ФАО за сприянням в організації підтримки постраждалим домогосподарствам та наданню допомоги у здійсненні необхідних заходів для організації та належного виконання роботи з відбору зразків грунту, проведення їх лабораторних досліджень за еколого-агрохімічними показниками та розробки заходів з відновлення пошкоджених грунтів.

Представники ФАО з першого дня працюють над допомогою в подоланні наслідків підриву Каховської ГЕС. Зокрема, до кінця липня буде підготовлено звіт щодо попередньої оцінки завданих пошкоджень. ФАО тісно співпрацює з Урядом України та особливо з Мінагрополітики.  Допомога постраждалим домогосподарствам – одне з пріоритетних завдань ФАО.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *