Індекс цін на продовольство ФАО в листопаді не змінився

Індекс цін на продовольство ФАО в листопаді не змінився

Індекс цін на продовольство ФАО у листопаді 2023 року становив у середньому 120,4 пункти, не змінившись порівняно з жовтнем, оскільки підвищення індексів цін на рослинні олії, молочні продукти та цукор врівноважувало зниження цін на зернові та м’ясо. Індекс був на 14,4 пункти (10,7%) нижче відповідного рівня минулого року.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ФАО.

Середній індекс цін на зернові ФАО в листопаді становив 121 пункт, що на 3,7 пункта (3%) менше, ніж у жовтні, і на цілих 29,1 пункта (19,4%) порівняно з його значенням рік тому. Найбільше впали міжнародні ціни на фуражне зерно – на 5,6% в порівнянні з попереднім місяцем. Головною причиною падіння стало різке зниження світових цін на кукурудзу. Серед інших фуражних зернових світові ціни на ячмінь впали, тоді як ціни на сорго трохи підвищилися. Міжнародні ціни на пшеницю також знизилися на 2,4% в листопаді. Тим часом індекс цін на рис залишався стабільним у порівнянні з попереднім місяцем у листопаді на тлі контрастних коливань цін у країнах походження та сегментах ринку.

Середній індекс цін на рослинну олію склав 124,1 пункта в листопаді, що на 4,1 пункта (3,4%) більше, ніж у жовтні після зниження протягом трьох місяців поспіль. Підвищення індексу цін було зумовлене підвищенням світових цін на пальмову та соняшникову олії, що з лишком компенсувало зниження котирувань сої та ріпакової олії.

Середній індекс цін на цукор склав 161,4 пункта в листопаді, що на 2,2 пункта (1,4%) більше, ніж у жовтні, і на цілих 47 пунктів (41,1%) порівняно з рівнем того ж місяця минулого року. Підвищення цін у листопаді було здебільшого пов’язане із занепокоєнням щодо доступності глобального експорту в поточному сезоні на тлі погіршення перспектив виробництва у двох провідних експортерах, Таїланді та Індії, через сувору посушливу погоду, пов’язану з подією Ель-Ніньо. Крім того, затримки доставки з Бразилії в поєднанні зі зміцненням бразильського реала по відношенню до долара США сприяли загальному зростанню світових цін на цукор. Тим не менш, високі темпи виробництва в Бразилії та нижчі міжнародні ціни на сиру нафту обмежили зростання цін у порівнянні з попереднім місяцем.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *