ЄС посилить перевірки перевізників, які вивозять зерно з України, – єврокомісар

ЄС посилить перевірку дотримання перевізниками угод, коли вони вивозять зерно з України, намагаючись вирішити проблеми протестуючих фермерів і сприяти вільній торгівлі, яка допомагає всьому блоку, заявила єврокомісар з транспорту Адіна Валеан.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Reuters.

Фермери протестують по всій Європі через низку скарг, включно з тим, що вони називають недобросовісною конкуренцією з боку України.

Багато хто, особливо в сусідах України, кажуть, що вони постраждали від кроків ЄС відкрити «шляхи солідарності», відмовитися від митних зборів і запровадити інші заходи, щоб допомогти Києву доставити своє зерно на ринок, оскільки він намагається запобігти вторгненню Росії.

У Польщі фермери розпочали загальнонаціональні протести в лютому, блокуючи кордони з Україною та порушуючи роботу портів і доріг.

«Закриття кордонів ніколи не є гарною ідеєю, тим більше кордонів із сусідом, який так потребує зв’язку», — сказала єврокомісар з питань транспорту Адіна Валеан. Поки угоди виконуються правильно, проблем бути не повинно, і ми працюємо над посиленням виконання».

«Іншими словами, ми повинні переконатися, що оператори не порушують угоди, що вони можуть виконувати лише двосторонні операції, що … вони мають право на транзит».

Країни ЄС також могли виграти від торгівлі, сказала Валеан. Експорт автомобільним транспортом до України з Польщі, Румунії та Словаччини збільшився двозначним числом, перевищивши зростання товарів, що надходять з України до цих країн, додала вона.

«Це показує, що є вигідний обмін і для прикордонних країн», – сказала Валеан.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *