єРобота: держава інвестувала 6,5 млрд грн у розвиток малих бізнесів та створення нових робочих місць

За півтора роки дії урядової грантової програми єРобота держава вклала в розвиток малого та середнього бізнесу 6,5 млрд грн. Більше 11 тисяч українців вже скористалися грантовими коштами для старту або розширення свого бізнесу, повідомила Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Мінекономіки.

«Понад 11 тисяч українців вже отримали від держави фінансову підтримку у вигляді грантів на старт або розширення бізнесу за проектом єРобота. Загалом через гранти в розвиток підприємництва держава інвестувала за півтора роки 6,5 млрд грн. Відкрито тисячі нових малих та середніх компаній, діючи змогли наростити обсяги виробництва, опанувати нові напрямки та налагодити виробництво нових видів продукції. Окрім того, це також понад 35 тисяч нових робочих місць для наших громадян. У 2024 році ми суттєво збільшуємо обсяг фінансування грантових програм для розвитку бізнесу – передбачили на це близько 9 млрд грн», – зазначила Юлія Свириденко.

Підсумки програми, яка стартувала у липні 2022 року, наступні:

 • Програма «Власна справа» – видано 10 049 мікрогрантів на суму 2,4 млрд грн.
 • На розвиток переробних підприємств видано 660 грантів на 3,3 млрд грн.
 • На садівництво та розвиток тепличного господарства – 157 грантів на 706 млн грн.
 • Гранти для ветеранів та членів їхніх родин – 171 грант на 65 млн грн.
 • Подати заявку на отримання гранту можуть як досвідчені підприємці, так і ті, хто тільки починає свій бізнес. Заявки приймаються через портал Дія разом з бізнес-планом. Однією з обов’язкових умов отримання гранту є створення нових робочих місць – від 1-2 при отриманні мікрогранту до кількох десятків при отриманні грантів за іншими програмами. Важливо відзначити, що грантові кошти повертаються державі у вигляді сплачених податків і зборів протягом трьох років.

  Нагадаємо, що проект єРобота був запроваджений урядом в липні 2022 року для підтримки бізнесу та створення нових робочих місць. Програма включає кілька грантових напрямків, таких як мікрогранти для бізнесу, підтримка переробних підприємств та розвиток сільського господарства.

  Джерело: propozitsiya.com

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *