Фермерка з Одещини забезпечила водопостачання для свого села завдяки гранту від Corteva Agriscience

Віра Попаз, голова СОК «Ресурскомпані Кубей», за рахунок гранту від міжнародної науково-дослідницької компанії Corteva Agriscience, отриманого в рамках освітньо-грантової програми TalentA, забезпечила безперебійне водопостачання для підтримки діяльності кооперативу, який займається вирощуванням зернових та плодово-ягідних культур, та реконструювала приміщення пекарні, яка має забезпечувати хлібом мешканців села. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на пресреліз Corteva Agriscience.

В 2018 році Віра Попаз, виноробка за фахом, стала ініціаторкою створення кооперативу в селі Кубей Одеської області. Разом з однодумцями вона придбала колишню адмінбудівлю консервного заводу площею 1500 кв. м та почала обробляти понад 30 гектарів, вирощуючи овочі, фрукти, ягоди та органічні зернові. У 2021 році кооператив встановив дві теплиці, які дають змогу вирощувати сільськогосподарську продукцію цілий рік, та розпочав обробляти овочі та фрукти за технологією інфрачервоного сушіння, завдяки якій можна зберегти 98−100% корисних речовин.

У 2020 році Віра Попаз потрапила на навчання в програму TalentA і виграла грант від Corteva Agriscience на встановлення станції очищення води, що є дуже важливим для посушливих районів Одещини, де бракує чистої прісної води. Зараз мешканці Кубея та навколишніх сіл можуть придбати високоякісну питну воду, а лікарня, садочок та люди старше 85 років отримують її безплатно.

З початком повномасштабної війни Віра Попаз вирішила продовжити розвивати кооператив всупереч всіх труднощів і, щоб отримати додаткові знання про управління бізнесом під час кризи, продовжила навчання на програмі «Talenta-2022. Антикрихкість» та вдруге виграла грант – на цей час на встановлення глибинної свердловини на території свого кооперативу, що надасть безперешкодний доступ до води, а також на реконструкцію приміщення пекарні, яка забезпечить необхідним хлібом мешканців села.

«Допомога та взаємопідтримка надзвичайно важливі для успішного розвитку сільського підприємництва. Працюючи разом в межах нашого кооперативу, ми переконалися в цьому і тому особливо вдячні Corteva Agriscience, яка допомагає фермеркам отримувати нові знання та можливості, а також сприяє створенню спільного простору з однодумцями по всій Україні, які завжди можуть порадити та підказати щось корисне. Дуже вдячні програмі TalentA за підтримку нашого бізнесу», – говорить Віра Попаз.

Наразі триває програма TalentA-2023, в якій бере участь 134 учасниці. Фермерки прослухали основну навчальну програму та паралельно тривають факультативна частина і конкурс грантових проєктів. Експертна рада оцінює ідеї учасниць, кращі з яких отримають від Corteva Agriscience кошти на забезпечення продовольчої безпеки громад та підтримку бізнесу. Розмір грантового фонду становить понад 1 мільйон гривень і буде розподілений між переможницями за рішенням членів експертної ради. Оголошення переможниць відбудеться в жовтні з нагоди Всесвітнього дня сільських жінок.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *