Фермери Сумщини через обстріли зменшують посівні площі

Через відсутність на певних територіях безпечних умов для проведення сільськогосподарських робіт у 2024 році в Сумській області прогнозується зменшення посівної площі на 5% порівняно з 2023 роком, до 1 025 тис. га, розповів на засіданні обласного аграрного штабу директор департаменту агропромислового розвитку Сумської ОВА Олександр Маслак.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ПроАгро Груп.

«Прогнозоване виробництво зерна у регіоні складатиме 3,4 млн. тонн, а олійного насіння – 1,1 млн тонн. Цього достатньо для задоволення внутрішніх потреб регіону та формування товарного фонду для експорту», – поінформував він.

Під час засідання було акцентовано увагу на можливості отримання грантової підтримки від уряду та міжнародних організацій. Олександр Маслак повідомив про запуск державної фінансової програми, що передбачає часткову компенсацію вартості придбання сільськогосподарської техніки українського виробництва. Окрім того, цьогоріч виробникам сільськогосподарської продукції, які мають у власності або користуванні до 120 гектарів, надаватиметься субвенція у розмірі 4 тис. гривень на один гектар безповоротної допомоги, а для деокупованих територій – 8 тис. гривень на гектар. Початок реалізації програми планується у травні цього року.

За інформацією ОВА, у лютому 2024 року на території Сумської області ворог здійснив 1093 обстріли, що призвело до загибелі 16 осіб. Минулого місяця у прикордонних громадах було знищено або пошкоджено 37 об’єктів сільськогосподарського призначення.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *