Фермери можуть заробити на вуглецевих сертифікатах до 3 тис. грн/га

Аграрії України вже відчувають на собі наслідки зміни клімату, зокрема глобального потепління, яке із року у рік ускладнює можливість ефективного ведення сільського господарства.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис на facebook сторінці Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОДА.

Ефективний спосіб протистояти змінам клімату – перехід до моделі низьковуглецевої економіки. Україна однією з перших опублікувала свою Стратегію низьковуглецевого розвитку до 2050 року. Один із засобів – вуглецеве кредитування.

«Вуглецевий ринок давно працює у світі. Спочатку концепція вуглецевих кредитів була визначена Кіотським протоколом. Далі – Паризька кліматична угода 2015 року, завдяки якій скорочуючи викиди парникових газів, компанії можуть отримувати за це реальні гроші. За міжнародними нормами один вуглецевий кредит дорівнює одній метричній тонні СО2», – пояснила Алла Стоянова, директор Департаменту аграрної політики Одеської ОВА.

Що таке вуглецеве кредитування?

Вуглецеві кредити — це своєрідна квота у формі сертифікату для країни чи організації на викиди певної кількості парникових газів. В Україні діє програма вуглецевого землеробства Carbon Credit Ukraine. Вона створена та розвивається провідними економіками світу та має на меті надати фермерам можливість отримати кошти за вуглецеві кредити, які вони генерують завдяки своїм практикам сталого управління земельними ресурсами.

Хто може взяти участь у програмі?

  • фермери, хто займається вирощуванням сільськогосподарських культур або розведенням худоби;
  • аграрії, які впроваджують принаймні одну нову практику вуглецевого землеробства;
  • фермери та аграрії, які здійснюють перехід до екологічно безпечного землеробства, збільшуючи загальний вміст вуглецю у ґрунті або зменшуючи його викиди на фермі.

Прибуток від утримання вуглецю

На кількість отриманих вуглецевих сертифікатів СО2 з 1 га, впливає галузь, в якій працює фермер, методи, які він застосовує на своєму полі та кількість впроваджених практик відновлювального землеробства. Ті хто приєднається до Carbon Credit Ukraine у 2023 році, за один верифікований вуглецевий сертифікат може отримати 20-60 Є.

«Вуглецевий ринок – це про майбутнє. Окрім прямого прибутку від участі в вуглецевій програмі, ми ще й покращуємо ґрунт і водний баланс, економимо кошти на пальному та маємо інші переваги. Загалом, за оперативним підрахунком, аграрії можуть отримати додатково 2-3 тис. грн/га, а на сьогодні це дуже відчутні цифри як господарств», – говорить Алла Стоянова.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *