Експорт агропродукції автомобільним транспортом через Польщу впав майже в 2 рази

Агроекспорт автомобільним транспортом станом на 13 листопада склав 220 тис. тонн, порівняно з 226 тис. тоннами у жовтні та 223 тис. тоннами у вересні. Пропуск автомобілів через митні пункти на кордоні з Польщею знизився до рівня 4 тис. тонн вантажу на добу, порівняно з піковими значеннями 7,5 тис. тонн на добу, які були місяцем раніше.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис в telegram каналі SPIKE BROKERS.

В той же час, поступово збільшується пропуск автомобілів через інші пункти на кордоні з Румунією, Угорщиною та Молдовою. Середньодобова норма пропуску автомобілів з сільськогосподарською продукцією на експорт через митні пункти у листопаді склала: через кордон із Польщею 5083 тонни на добу (~212 авто); з Румунією 4314 тонн на добу (~180 авто); з Угорщиною 3142 тонни на добу (~130 авто); з Словаччиною 1340 тонн (~56 авто); з Молдовою 3076 тонн (~128 авто).

Агроекспорт залізничним транспортом в напрямку західних кордонів України з Європою залишається на рівні середньодобової передачі вантажів у листопаді – 487 вагонів на добу. Протягом останнього тижня цей показник збільшився на 23 вагони на добу, або на +4.96%. Найбільший товаропотік вагонами залишається на прикордонних переходах з Румунією та Польщею, і середньодобова кількість передачі вантажів через ці пункти склала у листопаді по 125 вагонів на добу відповідно.

Україна збільшила кількість відправлених європотягів на Європу до 207 вагонів на добу. Середньодобова кількість відправлених європотягів Україною на колії шириною 1435 мм склала у листопаді 63 вагони з прикордонних терміналів на переходах з Польщею, 69 вагонів з Румунією, 37 вагонів з Угорщиною та 37 вагонів з Словаччиною.
2

Підняття ставок оренди вагонів Укрзалізницею та приватними власниками, які були акцептовані тими ж експедиторами через публічні аукціони, збільшило вартість перевезення на 30-40% у порівнянні зі ставками жовтня. В додаток до цього, зменшення швидкості руху вагонів призвело до того, що транспортування автомобілями стало більш вигідним, навіть на відстанях від Чернігівської області до портів Одеси.

Ринок продовжує використовувати український морський коридор ВМС ЗСУ, не зважаючи на ризики. Ставки фрахту морським та річковим транспортом стабілізувалися та почали поступово знижуватися після інциденту в порту Південний. Станом на 10 листопада було відправлено морським та річковим транспортом 368 тис. тонн, включаючи 191 тис. тонн морським шляхом та 177 тис. тонн річковим шляхом.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *