Дотацій на транзит зерна з України до Клайпеди поки не буде

Питання часткової компенсації витрат на транспортування українського зерна періодично обговорювалось, але наразі Євросоюз не передбачив дотацій на його перевезення через литовський порт Клайпеду, заявив єврокомісар з питань довкілля Віргінюс Сінкявічюс.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Цензор.НЕТ.

«Йдеться не про якусь містичну підтримку, в цьому випадку йдеться про прокладання нової залізничної колії, яка є однією з найбільших проблем, друге, це питання про те, що з тими самими вагонами, в яких потрібно перевозити зерно: чи достатньо їх. Є багато логістичних питань», – зазначив він.

За словами єврокомісара, транспортування українського зерна через Литву складне ще й тому, що в експортну інфраструктуру цих вантажів у порту Констанца в Румунії вже інвестовано 150 млн євро.

«Це дуже специфічний продукт, який потребує спеціальних вагонів, спеціальних суден, в даному разі, в південному напрямку логістика вже забезпечена», – пояснив Сінкявічюс.

Читайте також: Литва ухвалила транзитний коридор для українського агроекспорту.

Гендиректор Клайпедського порту Альгіс Латакас зазначив, що литовські порти можуть обробляти понад 10 млн тонн зерна, але найбільшою проблемою залишається те, як доставити його до Клайпеди.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *