До кінця року підприємці зможуть отримати грантів на переробку додатково ще на 1 млрд грн

Кабмін 10 листопада прийняв рішення про вдосконалення  процесу надання грантів на створення або розвиток переробних підприємств в рамках програми єРобота. Відтепер в якості джерел фінансування програми можна буде використовувати кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Розпоряджатись цими коштами буде Державна служба зайнятості.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Мінекономіки.

«В умовах обмеженого експорту української продукції уряд приділяє максимум уваги розвитку переробної промисловості. Розвиток українського виробництва є безумовним пріоритетом в рамках реалізації національної стратегії з переходу від сировинної моделі економіки до високотехнологічних галузей та збільшення доданої вартості готової продукції. Залучення коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття для фінансування грантової програми єРобота сприятиме розвитку переробної галузі, створенню нових робочих місць, а також зростанню економіки», – пояснила заступниця Міністра економіки України Надія Бігун.

За її словами, завдяки цьому рішенню до кінця поточного року підприємці зможуть отримати грантів на переробку додатково ще на суму до 1 млрд грн. На наступний рік Уряд закладає понад 5 млрд грн на гранти в переробній галузі з усіх джерел, їх зможуть отримати близько 1000 підприємств.

Програма єРобота вже продемонструвала свою ефективність. За умовами її реалізації, витрачені державою на грантову підтримку підприємств кошти мають повертатись до бюджету у вигляді податків та зборів за три роки. Але на практиці, все більше підприємств, які взяли участь у програмі, через збільшення обсягів виробництва повертають такі кошти у вигляді податків вже за рік.

Читайте також: Розвиток аграрної галузі гальмують чиновники, – думка фермерів.

В планах Уряду завдяки грантовій підтримці бізнесу забезпечити створення до 20 тисяч нових робочих місць у переробній та суміжних галузях промисловості.

«Розвиток переробних підприємств стимулює попит на виробництво обладнання для переробних підприємств на внутрішньому ринку та має мультиплікативний ефект для поповнення бюджетів усіх рівнів. Завдяки збільшенню кількості нових робочих місць має знизитись навантаження на державний бюджет в частині виплат допомоги по безробіттю. В подальшому це допоможе повернути вимушених переселенців із-за кордону», – резюмувала Надія Бігун.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *