Через блокування кордонів з Польщею бізнес втратив понад 1,5 млрд євро, – Денис Марчук

На сьогодні Україна недоотримала близько 8 млрд гривень митних платежів, а бізнес втратив понад 1,5 млрд євро через блокування кордонів польськими протестувальниками, повідомив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Media Center Ukraine – Ukrinform.

«Це надто великі кошти, і ці кошти продовжують додаватися. Тому що фактично сьогодні простоювання однієї доби для перевізника сягає більш як 200 євро. Це тільки простоювання, не кажучи про втрачені контракти, втрачену можливість вчасно реалізувати свою продукцію, можливі застосування до бізнесу пені внаслідок невчасного постачання продукції – все це сьогодні лягає на плечі українських товаровиробників, переробників, логістичних компаній», – зазначив Денис Марчук.

Він пояснив, що через Польщу, зокрема і транзитом, залежно від місяця, проходить 3-5% агропродукції. Основна частка агропродукції – 80% – експортується Чорним морем.

«Якщо дивитися сукупність вивезеної продукції в напрямку маршрутів, то перше місце, звичайно, Чорне море – фактично 80% вивозиться Чорним морем. До 10% від запланованого експорту везеться через Дунай. На третьому місці – залізниця. І в межах 3-5%, залежно від місяця, це те, що йде транзитом через Польщу в тому числі, це об’єми близько 300-350 тисяч тонн», – зазначив Денис Марчук.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *