Блокада українського експорту призводить до зростання світових цін на продовольство

Вплив українського експорту зернових та олійних культур через східноєвропейські кордони на ринки ЄС сильно перебільшений. При цьому для східноєвропейських фермерів набагато важливіший рівень світових цін, аніж обсяг українського експорту.

Такі висновки були озвучені під час дискусії «Чи представляє український аграрний експорт загрозу для європейських фермерів?».

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис на facebook сторінці АПД Україна.

Водночас, комбікормова, харчова та біопаливна галузі ЄС потребують українських поставок, а економічно ефективна транскордонна логістика та вдосконалення «шляхів солідарності» мають вирішальне значення не лише для українських експортерів, а й для європейських імпортерів. 

«Діюча заборона на експорт пшениці, ячменю, ріпаку та насіння соняшнику до Польщі, Угорщини, Словаччини, Болгарії та Румунії, яка триває до 15 вересня, продовжує бути додатковим навантаженням для українських аграріїв поруч із блокадою зернового коридору. Тим часом наслідки блокади відслідковуються вже сьогодні: у липні ФАО зафіксували зростання світових цін на продовольчі товари», – йдеться у повідомленні.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *