Аналітики переглянули прогноз виробництва ріпаку

Згідно з оновленою оцінкою аналітиків  ІА «АПК-Інформ», виробництво ріпаку в Україні може досягнути нового історичного максимуму, склавши 4,2 млн тонн (+5% до попередньої оцінки; +17% до 2022 р.).

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на apk-inform.com.

Збільшення потенціалу валового збору олійної стало можливим за рахунок розширення посівної площі під даною озимою культурою до близько 1,5 млн га (+3% до 2022 р.), що, в свою чергу, відбулося через привабливу цінову кон’юнктуру ринку ріпаку минулої осені на тлі загального зниження цін на сільгоспкультури в Україні та, зокрема, зернові.

Також варто зазначити, що погодні умови в період вегетації та дозрівання в цілому позитивно вплинули на врожайність ріпаку, яка оцінюється нами поки що на рівні 28,8 ц/га (+5% до попередньої оцінки; -3% до 2022 р.).

Оновлений прогноз експорту ріпаку в 2023/24 МР складає близько 3,8 млн тонн (+4%; +10%). В той же час, відвантаження олійної у поточному сезоні залишається ускладненим внаслідок припинення роботи зернового коридору, ракетних обстрілів дунайських портів та значного навантаження на західні переходи і, найімовірніше, буде більш розтягнутим у часі у порівнянні з традиційними термінами реалізації олійної на зовнішніх ринках у попередні сезони.

Крім того, експорт українського ріпаку наразі залишається забороненим до 5 країн ЄС (Польща, Румунія, Болгарія, Словаччина та Угорщина) й, імовірно, дана заборона буде продовжена після 15 вересня.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *