Агроекспорт у серпні: зміни в обсягах та цінах на транспортні послуги

Автомобільний експорт агропродукції в серпні майже не зазнав змін у порівнянні з липневим. Загалом, за останній місяць літа було експортовано 332,3 тис. т агропродукції. Значно, на 22%, знизився потік продукції на молдавському кордоні, до 51,8 тис. т у порівнянні з показником липня. На словацькому кордоні спостерігається ріст в 20%, до 24,1 тис. т, на польському також спостерігається збільшення на 10%, до 151,3 тис. т у порівнянні з минулим місяцем. Румунський та угорський кордони демонструють стабільність з показниками 75,7 тис. т та 29,2 тис. т відповідно.   Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис в telegram каналі SPIKE BROKERS.   Найбільше в серпні експортували олію соняшникову – 40,6 тис. т та соєві боби – 23,2 тис. т. Ставки на внутрішньоукраїнські перевезення підвищились в середньому, на 2$ у порівнянні з попереднім періодом. Ставки на перевезення в сторону Європейських країн також зазнали підвищення на 3-5€, в залежності від напрямку.  

Залізнична логістика

  Останній тиждень серпня характеризується зниженням темпів відвантажень залізничним транспортом практично по всіх західних кордонах. На 10% впали показники по словацькому кордону, до 25,91 ваг/добу, на 8% по угорському кордону, до 28,49 ваг/добу, на 3% на румунському кордоні, до 52,97 ваг/добу у порівнянні з позаминулим тижнем. На польському кордоні зберігається стабільність обʼємів передачі вантажів з показником – 50,32 ваг/добу.   Загальний показник середньодобової передачі вагонів зменшився на 2,5% і становить 206 ваг/добу. У портах великої Одеси середньодобовий показник вивантаження вагонів стабільний і становить 1029 ваг/добу. На минулому тижні в сторону портів рухалося на 25% менше вагонів, ніж на позаминулому – 2746 одиниць. У порту Ізмаїл спостерігається суттєве збільшення середньодобових показників вивантаження вагонів, до 79 одиниць на добу, що на 25% вище показників попереднього тижня. У свою чергу, накопичення вагоні у напрямку Ізмаїлу зазнало зниження на 25%, до 376 вагонів. Ставки на перевезення залізницею залишаються на попередньому рівні.   

Водна логістика

  Низький попит не дає можливості судновласникам підвищити ставки, тож, ринок залишається на боці фрахтувальників. Цього тижня зазнали падіння фрахтові ставки на панамакси в напрямку південного Вʼєтнаму та Бангладешу. Тарифи на перевезення костерами у напрямку східного Середземноморʼя, Іспанії та з дунайський портів у напрямку Мармари також зазнали зниження в межах 1-2$. Фрахт на баржі в сторону Константи (Румунія) та Русе/Сілістри (Болгарія) залишився на низькому рівні. Стабільним залишається і фрахт на доставку хендісайзами у напрямку Іспанії, Тунісу, східного Середземноморʼя. 

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *