Агроекспорт у березні: зменшення темпів усіма видами транспорту

Станом на 11 березня загальний експорт сільськогосподарської продукції автомобільним транспортом в березні склав 132 тис. тонн, порівняно з 172 тис. тоннами у лютому та 46 тис. тоннами у січні за аналогічний період. Продовжує лідирувати у автомобільному експорті олія соняшникова, цукор та м’ясо птиці.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис в telegram каналі SPIKE BROKERS.

На польському кордоні 13 березня протестувальники поновили блокування вантажівок у напрямку пункту пропуску «Корчова-Краківець». На напрямку пунктів пропуску «Дорогуськ-Ягодин», «Долгобичув-Угринів», «Хребене-Рава-Руська», «Медика-Шегині» обмеження руху для вантажних транспортних засобів продовжується. Вартість автоперевезення по Україні тримається на рівні минулого тижня. Ставки фрахту в напрямку Європи не зазнали змін порівняно з показниками минулого тижня.

Темпи агроекспорту залізничним транспортом через західні кордони України суттєво знизилися до середньодобової норми здачі вантажу через кордон в 299 вагонів на добу. Це найнижчий показник з початку війни. Перенасиченість європейського ринку залишками минулого року та не здатність європейських залізничних операторів вчасно реагувати фрахтовими ставками на зміну кон’юнктури товарного ринку не дозволило українській продукції вчасно знайти збут суходолом на європейському ринку в найближчі 5 місяців.

Ставки фрахту залізничним транспортом по Європі черпають «дно» та знизилися на 10% відносно індикацій минулого тижня. Логістика в Європі намагається знайти завантаження, коригуючи ставки донизу.

У напрямку портів Великої Одеси зросла кількість вагонів, що в дорозі. За останній тиждень цей показник збільшився до 6200 вагонів. Середньодобова потужність вивантаження вагонів в портах Чорного моря коливається в межах від 1220 до 1500 вагонів на добу.

Ставки фрахту залізничного перевезення в Україні також знижуються. Зменшення залишків агропродукції сповільнює активність фермерів та трейдерів у відвантаженнях.

Темпи експорту водним транспортом сповільнюються у березні відносно лютого. Згідно з поточними тенденціями, загальний обсяг експорту у березні може бути до 20% нижчим, ніж у лютому.

Ставки морського фрахту залишилися незмінними для всіх напрямків.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *