Аграріям потрібні додаткові джерела фінансування, – Денис Марчук

Аграрії з початку повномасштабного вторгнення зменшили посівні площі фактично вдвічі, заявив на брифінгу «Осіння посівна 2023 та експорт українського зерна» Денис Марчук, заступник голови Всеукраїнської аграрної ради 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Media Center Ukraine — Ukrinform.

«Якщо ми говоримо по пшениці, то фактично засіяно 3,8 мільйонів гектарів – це в два рази менше за довоєнний період», – навів приклад Денис Марчук.

Однією з причин він вважає фінансовий чинник. За 2023 рік українські виробники втратили фактично 100 млрд грн за рахунок недоотримання фінансування через неможливість реалізації своєї продукції. Це призвело до того, що по всій групі зернових, а в цьому році і по соняшнику, багато підприємств є збитковими.

Денис Марчук запевнив, що така ситуація жодним чином не вплине на продовольчу безпеку країни.

«Цього, що ми маємо по озимій групі, я думаю і по ярих культурах теж, ми будемо повною мірою забезпечені. Єдине, на що це буде впливати, це експортний потенціал – це можливість реалізації на зовнішні ринки, а отже можливість нам, як державі, отримувати валютну виручку, а отже виробникам отримувати кошти», – пояснив заступник ВАР.

В умовах таких значних втрат дуже важливо буде знайти додаткове фінансування аграріїв у вигляді кредитування.

«Ми розуміємо, що прямих дотацій ніхто отримувати не буде, війна продовжується, ворога потрібно відбивати, а кошти потрібно десь брати».

Вихід із ситуації Денис Марчук бачить у розширенні лімітів для сільгоспвиробників у рамках програми «Доступні кредити 5-7-9%» з 90 до 150 млн грн при умові незмінності відсоткової ставки. Ще один механізм, за яким аграрії зможуть залучити кошти, це аграрні розписки, законопроєкти щодо яких зараз знаходяться на розгляді у Верховній Раді.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *