Аграрії з початку року видали 773 аграрні розписки

З початку року українські агровиробники видали 773 аграрні розписки на загальну суму 5,66 млрд грн, що в еквіваленті становить $155,7 млн, йдеться у повідомленні проєкту «Розвиток доступу агросектору України до ринків капіталу».

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на АПК-Інформ.

«Середня сума кредиту становить $200 тис., що на 22% менше, ніж минулоріч. Кредитори надають позики частіше під фінансові аграрні розписки, ніж під товарні аграрні розписки. Середня сума позики під фінансову аграрну розписку становить $220 тис., під товарну – $165 тис», – зазначається у повідомленні.

Найбільші суми фінансування були залучені під заставу кукурудзи ($33,9 млн), соняшнику ($32,2 млн) та ріпаку ($24,2 млн).

За залученими обсягами фінансування через аграрні розписки лідером серед областей України є Миколаївська. Одеська та Тернопільська на другому та третьому місці відповідно. За кількістю виданих аграрних розписок лідером серед областей України є Вінницька, Одеська та Київська.

Кредитування під аграрні розписки надають постачальники матеріально-технічних ресурсів (32%), дистриб’ютори (25%), банки (16%), трейдери-резиденти (3%), переробні підприємства (2%), агровиробники (2%) та ін.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *