Аграрії чекають подальшого підвищення цін на соняшник

На українському ринку соняшнику спостерігається зростання цін. Вони вже досягли рівня, з якого почали знижуватись на початку грудня. Ця тенденція визначена підвищеним попитом та необхідністю поповнення сировинної бази.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на АПК-Інформ.

Переробники, стикаючись з підвищеною конкуренцією з боку експортерів, вимушені підвищувати закупівельні ціни. За даними станом на 25 грудня, ціни попиту переробних підприємств вже досягли рівнів 13500-14000 грн/т СРТ. В окремих областях, зокрема західних та південних, ціни сягали навіть 14500 грн/т за тих же умов.

Перед підвищенням цін спостерігалося їхнє зниження, що призвело до скорочення обсягів пропозиції олійної на ринку. Навіть після відновлення цінової динаміки, суттєвого зростання поки що не відбулося. Аграрії стримують продажі, чекаючи на підвищення попиту та цін після налагодження експорту соняшнику до Болгарії.

Слід відзначити, що процес налагодження експорту української олійної в напрямку Болгарії поки що у процесі, і очікується, що він завершиться не раніше січня після отримання необхідних ліцензій, на отримання яких вже подані заявки.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *