Урожай соняшнику в Україні збільшиться до понад 12 млн т

Посівна площа під олійними культурами в Україні в 2023 р. може бути збільшена до 8,28 млн га, що на 3% перевищить показник роком раніше. При цьому частка збиральної площі олійних може зрости до 98-99% проти 95% у 2022 р.

Такий прогноз зробили аналітики ІА «АПК-Інформ».

Збільшення площ сівби в 2023 р. в основному буде обумовлене скороченням площ під зерновими в цілому по Україні, а також станеться за рахунок звільнених у 2022 р. територій і стосуватиметься, як правило, соняшнику та сої.

Так, у 2023 р. потенціал виробництва соняшнику може збільшитися за рахунок розширення посівної площі до 5,3-5,4 млн га (+8-9% до показника 2022 р.). При цьому значним фактором впливу буде виступати інтенсивність та швидкість розмінування деокупованих територій, зокрема Херсонської та Харківської областей.

«Врожайність соняшнику теж може збільшитися відносно попереднього року попри можливе скорочення внесень добрив, ЗЗР тощо, оскільки минулого року строки сівби були значно зсунуті через війну, складнощі з доставкою посівного матеріалу та досить прохолодні погодні умови», — пояснюють спеціалісти.

Таким чином, прогнозують аналітики, виробництво соняшнику в 2023 р. може збільшитись до 12,3 млн т (+12%), але залежатиме від подальшого розвитку воєнних дій, погодних умов та забезпечення посівним матеріалом.

Ще однією олійною культурою, виробництво якої в 2023 р. може збільшитися, є соя. За попереднім прогнозом ІА «АПК-Інформ», очікується розширення площі сівби під даною культурою до 1,6-1,7 млн га (+7% до 2022 р.), що буде обумовлено високою ліквідністю культури, а також меншою залежністю від імпорту насіння порівняно з іншими олійними.

Водночас виробництво ріпаку в 2023 р. може скоротитися порівняно з попереднім роком, але несуттєво. За попередніми оцінками, площа сівби під даною культурою може скласти близько 1,2 млн га, що на 18% нижче за показник попереднього року. Але, враховуючи значні втрати посівних площ під ріпаком в Україні навесні 2022 р. внаслідок воєнних дій, площа збору у п.р. може скоротитися відносно показника 2022 р. лише на 1%.

Источник: www.agroportal.ua

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *