Урожай сої досягне рекордної позначки

Посівні площі сої в Україні в 2024/25 МР будуть збільшені на 10-15%.

Про це заявила аналітик олійного ринку «УкрАгроКонсалт» Світлана Купрєєва.

Вона зазначила, що протягом 2023/24 МР ціна сої як на внутрішньому, так і на експортному ринку тримається досить впевнено, відновившись після падіння на початку сезону. 

«У 2024/25 МР Україна гарантовано отримає рекордний урожай сої, що не може не чинити тиск на ціни. Крім того, саме ринок сої дуже чутливий до тенденцій на світовому ринку не тільки сої, але й продуктів її переробки, а також на ринку соняшникового шроту», — зазначає експерт. 

На думку аналітиків, навіть за умови отримання середньої урожайності врожай сої у 2024/25 МР досягне рекордної позначки.

«Потенційно на експорт може бути відправлено понад 60% урожаю. На нашу користь в існуючих наразі умовах грає не тільки попит основних покупців — країн ЄС, Туреччини та Єгипту, які залишаться ними й у новому сезоні, але й їх відносна територіальна близькість та можливість транспортування поза Червоним морем. 

Досвід останніх двох сезонів наочно демонструє важливість логістики, особливо морської, для реалізації експортного потенціалу. Відсутність заборон на імпорт з боку країн ЄС, функціонування тимчасового морського коридору наразі дозволяють розглядати досить оптимістичний сценарій на майбутній сезон», — підсумувала аналітик.

Источник: www.agroportal.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *