У багатьох фермерів цибуля не лежатиме

Зниження ціни овочів, та зокрема ріпчастої цибулі, є явищем закономірним і тимчасовим. Професійні фермери намагатимуться зберегти продукцію, яка подорожчає з листопада.

Таку думку висловив фермер Вадим Кричковський, підприємство якого «Органік Д» вирощує 55 га цибулі, 30 га моркви, 10 га столових буряків та кілька гектарів капусти, у своїй колонці на AgroTimes.

«Те, що ціна на цибулю в серпні—вересні, а можливо, і в жовтні, буде невисокою, цілком очікувано, — зазначив фермер. — Цибулю в серпні збирали активно, погода була сприятливою. У другій декаді серпня мінімальна гуртова ціна на цей овоч становила 8 грн/кг, максимальна — 14 грн/кг залежно від якості товару й вибагливості клієнтів». 

Він додав, що загалом цього року врожай цибулі непоганий, однак якість овочу дуже неоднорідна. 

«У багатьох фермерів, особливо початківців, цибуля не буде лежкою, тож вони збуватимуть її якнайшвидше. Крім того, у більшості новачків немає обладнання для зберігання», — зауважив Вадим Кричковський. 

Він припустив, що частину товару йому теж доведеться продати за низькою ціною, адже оборотні кошти потрібні постійно.

«Утім, ті, хто мають потужності для зберігання, чекатимуть підвищення ціни. Тож у цілому професійні гравці ринку мають відпрацювати сезон нормально», — припустив виробник.

Источник: www.agroportal.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *