В Україні викопали 70% урожаю картоплі

Ціни на картоплю, капусту, столовий буряк та яблука знизились в Україні.

Про це в телеефірі заявив завідувач сектору овочівництва та картоплярства управління землеробства та рослинництва Департаменту аграрного розвитку Міністерства аграрної політики та продовольства України Сергій Гвоздь.

Він зазначив, що роздрібна ціна картоплі для споживача становить 9-12 грн/кг, очікується зниження ціни до 7-9 грн/кг.

«Станом на 25 жовтня 2022 р. вже зібрано 119 376,1 тис. ц картоплі всіма категоріями господарств, що становить 73% до орієнтованого прогнозованого валу в розмірі 165 528 тис. ц», — говориться у повідомленні.

Зазначається, що для українського ринку картоплі характерна висока частка виробництва у домогосподарствах населення — 98%. І лише 2% виробництва картоплі займають фермерські та промислові підприємства.

«Ми спостерігаємо суттєве зниження ціни на картоплю. Адже закінчується збирання урожаю. Цього року засаджені площі зменшились на 36% порівняно з минулим. Але з урахуванням норм споживання у нас достатня кількість цього продукту, яка повністю задовольняє внутрішнє споживання та продовольчу безпеку. Дефіциту картоплі не буде», — стверджує Сергій Гвоздь і додає, що потреби імпортувати картоплю не буде, хіба що насіннєву.

За його словами, спостерігається зменшення ціни на такі овочі: капуста — на 12,2% (до 17,34 грн/кг), буряк — на 5,0% (до 17,77 грн/кг), картопля — на 3,8% (до 10,78 грн/кг).

Також на 6,4% (до 15,00 грн/кг) подешевшали яблука.

Источник: www.agroportal.ua

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *