В цьому сезоні ячмінь та жито не буде сіяти ніхто — Дмитро Скорняков

Незважаючи на ціни, виробництво більшості культур збиткове, говорить генеральний директор HarvEast Holding Дмитро Скорняков А такі культури як ячмінь, жито — виробляти взагалі немає ніякого сенсу. 

Про це йдеться в матеріалі: «‎Що чекає український АПК у недалекому майбутньому? Прогнози від Дмитра Скорнякова та Алекса Ліссітси» на Latifundist.com.

«Ячмінь йшов у Китай, але зараз його неможливо туди відправити. Та ще й внутрішня ціна на нього така, що ти маєш збирати 10 т. з га, щоб вийти в нуль. Це майже неможливо. Тому гадаю, що в цьому сезоні ці культури не буде сіяти ніхто‎»‎, — говорить керівник HarvEast Holding. 

Читайте також: «‎Ціни на ЗЗР зашкалюють. Поради від Claydon, як зменшити витрати на хімію»‎

Щодо перспектив на наступний рік, то на думку Дмитра Скорнякова падіння цін не минуче. Банки знижують ставки, а це завжди веде до охолодження економіки. Плюс це сигнал для падіння коммодітіз — нафти, газу, зерна і т.д. 

«‎Раніше половину затрат на посівну ми кредитували товарними кредитами від постачальниівк насіння, ЗЗР, у меншій мірі добрив. Зараз більшість кредитних програм звернуті. Ніхто не хоче кредитувати. Якщо на міждержавному рівні не домовляться про страховку, підтримку хоча би програм, які були раніше — побачимо драматичне падіння агровиробництва», — розповів він.

Источник: www.latifundist.com

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *