Спека не зашкодила розвитку пізніх культур

Агрометеорологічні умови другої декади серпня в Україні залишалися задовільними для завершення вегетації пізніх культур та збирання врожаю ранніх зернових попри тривалий спекотний період.

Про це йдеться в декадному огляді Укргідрометцентру, пише ІА «АПК-Інформ».

«Проте високі температури повітря та відсутність ефективних опадів майже на половині території призводили до зниження запасів продуктивної вологи. Верхній 0-10 см шар ґрунту на більшості площ був майже сухий. Такі умови ускладнювали підготовку ґрунту під сівбу озимих та початок сівби озимого ріпаку», — зазначили фахівці.

Також вказується, що висока температура ґрунту на глибині 10 см та слабко зволожений верхній шар ґрунту призводили до денного в’янення рослин кукурудзи та передчасного пожовтіння листків у сої.

«Станом на 20 серпня запаси продуктивної вологи орного шару ґрунту на площах, призначених під сівбу озимих культур, у більшості областей (за винятком південних, де запаси вологи будуть визначатися в кінці першої декади вересня) були недостатніми (11-20 мм продуктивної вологи). В окремих районах північних та центральних областей вони відповідали незадовільним показникам і були менші 10 мм. Достатнє та оптимальне зволоження орного шару ґрунту відмічалося лише на окремих площах західних, північних, Полтавської, Дніпропетровської та Харківської областей – 21-49 мм продуктивної вологи», — повідомили агрометеорологи.

Источник: www.agroportal.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *