росія наростила дохід від експорту добрив до $16,7 млрд — FT

Дохід росії від експорту добрив для сільськогосподарських культур зріс на 70% до $16,7 млрд у 2022 році, попри зниження обсягів продажів, оскільки ціни на поживні речовини різко зросли після 24 лютого. 

Про це повідомляє Financial Times.

«Згідно з даними ООН, за перші 10 місяців 2022 року російський експорт добрив зріс на 70% до 16,7 млрд доларів порівняно з тим же періодом 2021 року. Статистика імпорту від торговельних партнерів москви показує, що в обсязі продажі за кордон впали лише на 10% порівняно з тим же періодом минулого року‎», — йдеться в повідомленні. 

Експорт продовольства та добрив з росії звільнений від західних санкцій, щоб підтримати продовольчу безпеку, особливо для бідніших країн. москва нарощує експорт до таких країн, як Індія, Туреччина та В’єтнам. 

Одним із товарів, експорт яких продовжується, є аміак, сировина для азотних добрив, через закриття трубопроводу через Україну. На частку росії припадає близько 12 відсотків світового експортного ринку аміаку.

Згідно з даними дані ООН російський експорт цієї продукції, яка також використовується в таких галузях, як виробництво пластмас і текстилю, впав на 76% за обсягом за перші дев’ять місяців 2022 року порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Читайте також: «‎Як не втратити $2 трлн, а навпаки заробити на глибокій агропереробці? Практичні поради від АБ АГРО ПРОДЖЕКТ ГРУП»‎ 

Нагадаємо, що за найскромнішими оцінками, експортний потенціал азотних і фосфатних добрив рф складає понад 20 млн т на рік. В цінах листопада 2022 р. це близько $15 млрд. 

Сергій Герасименко, Latifundist.com, 2022 р.

Источник: www.latifundist.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *