Ринок солодкого перцю в Україні скоротився майже на 40%

Ємність ринку перцю в Україні до початку повномасштабного вторгнення рф мала зростаючу динаміку як завдяки зростанню обсягів внутрішнього виробництва, так і завдяки імпорту, що у 2021 році складав понад 30 тис. т.

Про це пише Inventure.

Через повномасштабну війну у 2022 році ринок скоротився на 38%, при цьому імпорт впав більш ніж у 2 рази — до 12,3 тис. т, виробництво скоротилось на 33% — до 1086 тис. т.

Зазначається, що з 2016 по 2022 роки обсяг імпорту перцю в Україну зріс в 3 рази, що пов’язано з формуванням більш здорової культури споживання та вживанням овочів цілий рік. 

Зниження виробництва фахівці пояснюють міграцією населення та окупацією продовольчо важливих територій України, що призвело до зростання цін на овоч. 

«Дані щодо обсягів вирощування перцю у 2023 році не оприлюднені. За оцінками, загальний врожай у 2023 році на 20% перевищить обсяги вирощування попереднього року. Цьому сприяють розширення посівних площ під перець у Львівській області (+8,3%), диверсифікація виробництва садівниками Вінницької області та інші проєкти щодо вирощування солодкого перцю, реалізовані у центральних та західних регіонах», — зазначають аналітики.

Источник: www.agroportal.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *