Переробники відмовляються від закупівлі сої через низьку якість

Українські переробники з початку минулого тижня почали активно знижувати закупівельні ціни на соєві боби внаслідок збільшення надходжень сировини нового врожаю.

Про це говориться у повідомленні ІА «АПК-Інформ».

Але водночас більшість переробних підприємств повідомляли, що на даному етапі від аграріїв переважно надходять пропозиції низькопротеїнових соєвих бобів. Саме через якість сировини частина компаній майже повністю відмовляється від закупівлі сої 2023 року. Проте, враховуючи відсутність соєвих бобів старого врожаю, переробники, яким терміново потрібно поповнити запаси для виконання контрактних зобов’язань, закуповували олійну невеликими партіями.

Ситуація, що склалася з якістю соєвих бобів, надає деяку підтримку цінам, однак превалювання пропозиції над попитом поки що повністю нівелює даний фактор та спричиняє суттєвий тиск на ціни.

Так, порівняно з останніми цінами на соєві боби врожаю 2022 року, які на кінець сезону досягли меж 18300-21000 грн/т СРТ, ціни на олійну врожаю-2023 фіксуються переважно в діапазоні 13000-14500 грн/т СРТ.

Втім, поки що соя залишається найдорожчою серед трьох основних олійних культур у країні, однак тиск з боку очікуваного збільшення пропозиції все ще буде залишатися одним із основних факторів впливу на сегмент.

Цього року в Україні очікується збільшення врожаю соєвих бобів до рекордних для галузі 4,8 млн т за рахунок збільшення посівної площі до шестирічного максимуму. 

Водночас слід зауважити, що переважно суха погода сприяє активному просуванню збиральної кампанії в країні, і минулорічна проблема з високою вологістю соєвих бобів поки що не спостерігається, що може сприяти притримуванню продажу аграріями в разі суттєвого зниження цін.

Источник: www.agroportal.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *