Олійний льон у світі стане дефіцитом

Обсяги світового виробництва олійного льону в майбутньому сезоні можуть знизитися на 17% і скласти всього 3 млн т, що стане найслабшим показником за останні п’ять років.

Такий прогноз озвучили спеціалісти аналітичної агенції OilWorld (Німеччина), пише «УкрАгроКонсалт».

На їхню думку, зниження валового збору відбудеться на тлі скорочення посівних площ під культурою в ключових країнах-виробниках.

«Аграрії країн Північної Америки втратили інтерес до вирощування льону через посилення експортної конкуренції з боку рф та Казахстану. Так, у Канаді посівна площа під олійною культурою скоротилася на 22% — всього до 0,25 млн га, що є найменшим результатом за більш ніж 20 років», — йдеться у матеріалах.

Як зазначають експерти, посіви льону зменшилися також у росії та Казахстані, оскільки місцеві фермери переключилися на вирощування прибутковіших зернових та олійних культур.

Втім, галузеві фахівці розраховують, що спад виробництва буде нівельований високими перехідними залишками льону в Китаї після рекордного імпорту олійного насіння з боку Піднебесної (1 млн т у серпні 2022 р. − липні 2023 р. проти 0,5 млн т роком раніше).

«Паралельно зазначимо, що погіршення перспектив світового виробництва олійної культури у 2023/24 МР разом із обмеженими запасами старого врожаю (насамперед у рф та Казахстані) створять дефіцит пропозиції на глобальному ринку серед переробних підприємств у новому сезоні», — додали в OilWorld.

Источник: www.agroportal.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *