Жнива 2022: Прометей завершив збиральну кампанію ранніх зернових

Виробничі компанії ГК «‎Прометей»‎ повідомили про завершення збору врожаю ранніх зернових. Так, аграрії компанії в ході першої хвилі збирання намолотили загалом понад 40 тис. т із загальної площі понад 6 тис. га.

Зокрема, у розрізі культур повідомляються такі дані щодо врожайності:

  • пшениця – 7,12 т/га;
  • ячмінь – 6,6 т/га;
  • ріпак – 4,07 т/га.

Як зазначають у компанії, погодні умови в ході жнив, загалом, були більш сприятливими, ніж минулого року. Тривалі опади були лише на частині полів, де збирання затяглося на тиждень. Разом з тим, це не позначилось на виробничих графіках, оскільки йдеться лише про одне господарство.

Вигідною відмінністю від минулого року є 100% забезпеченість технікою та комбайнами у необхідній для виконання термінів кількості.

«У деякі періоди була можливість проводити робочий процес лише половину дня, але оскільки забезпеченість технікою була на високому рівні, всі жниварські роботи виконані на 100% без втрат. Це сильна відмінність від минулого року», — наголошує головний агроном ГК «Прометей» Ілля Троїцький.

Говорячи про особливості цієї збиральної та посівної кампаній, агроном групи наголошує на необхідності невідкладно проводити всі польові роботи. Причиною цього він називає не тільки бойові дії, що ведуть в безпосередній близькості до деяких полів компанії, а й погодні прогнози на зиму.

«Відмінність цього сезону в тому, що хочеться одразу посіятись в екстреному темпі. Особливо у Баштанському районі, де ми починаємо сіяти завжди в середньому у другій декаді вересня. Причина в побоюваннях щодо прогнозів майбутньої холодної та малосніжної зими. Тому, для мінімізації втрат, хочеться посіяти раніше та отримати сходи вищої «якості», — каже Ілля Троїцький.

Загалом у компанії зазначили, що серйозна підготовка до польових робіт цього року дала свої результати. Плани щодо врожайності та термінів виконані і вже зараз аграрії розпочали підготовку ґрунту до посівів наступного року.

Нагадаємо, що виробничий напрямок групи станом на першу декаду липня закінчив збір ячменю із середньою врожайністю 6,6 т/га. Повідомляється, що, всупереч високому температурному режиму на початку червня, показник урожайності перевищив її прогнозний рівень.

Источник: www.latifundist.com

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *