Гідрометцентр: Жодних ризиків для озимих культур немає

В Україні наразі спостерігається тепла зима. Періодичні морози короткотривалі, тому не несуть негативного впливу на посіви. Далі все залежатиме від погодних умов лютого.

Про це розповіла керівник відділу агрометеорології Гідрометцентру України Тетяна Адаменко в коментарі УНН.

«Ситуація сприятлива, тому що ми маємо європейську зиму, і на сьогодні жодних ризиків для озимих культур немає. Морози, які були в середині місяця, найсильніші спостерігалися на північному сході нашої країни, там було зниження до небезпечних значень для озимої пшениці. Однак ці зниження були короткотривалими, всього 1 день. Негативний вплив морозів проявляється після того, як спостерігаються такі зниження три та більше днів. Тобто зниження пройшло абсолютно безпечно», — розповіла експертка.

Цього року в Україні спостерігається аномально тепла зима порівняно з кліматичною нормою. У період 1-20 січня в середньому температура була вища на 2,5°С на сході та на 5°С — на заході та півдні України, додала експерт.

«Ми маємо зараз абсолютно позитивні середні температури в січні, тому жодних ризиків для озимих немає. Навпаки, на півдні Одещини спостерігалася температура до 19°С. Там дуже пізні посіви, і таке накопичення тепла спричинило відновлення вегетації й навіть фазові зміни. Тобто через пізні посіви в зиму рослини увійшли у фазу проростання зерна, яка є дуже вразливою. А тепер за рахунок зимового тепла вони підросли і утворили сходи», — зазначила Адаменко.

Зараз спостерігається чергова хвиля похолодання. Проте, як зазначає експертка, воно поступове та щадливе. За попереднім прогнозом, не очікується, що до початку лютого будуть сильні морози.

«Буде зниження до -5…-10°С, але це буде абсолютно безпечно для посівів. Звісно, є негативний фактор від того, що розтанув сніг. Хоча вся волога від снігу пішла на засвоєння ґрунтом і створення нормальних вологозапасів на весну. Далі доля посівів залежатиме від температури повітря у лютому та наявності снігу», — підсумувала Адаменко.

Источник: www.agroportal.ua

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *