Дощова погода сповільнює хід збирання ранніх культур на Львівщині

Аграрії Львівщини завершили збирання озимого ячменю, площі якого у сільськогосподарських підприємствах складали 14,8 тис. га. Це 16,5% площ у сегменті озимих зернових культур.

Про це повідомили в Департаменті агропромислового розвитку Львівської ОВА.

Відзначається, що з даної площі зібрано 79,5 тис. т зерна з урожайністю 53,7 ц/га. Лідерами зі збору врожаю цієї культури стали Львівський і Червоноградський райони, які відповідно з площ 3,0 та 3,8 тис. га намолотили 18,2 та 22,4 тис. т зерна. Урожайність озимого ячменю у цих районах вища від середньої по області на 12 і 8% відповідно. 

За даними оперативної інформації, по сільськогосподарських підприємствах зібрано 28% площ ранніх зернових культур (30,2 тис. га) та намолочено 171 тис. т зерна. Окрім озимого ячменю, обмолочено 93% площ гороху та 20,4% озимої пшениці. З площі 15,3 тис. га озимої пшениці намолочено 91,1 тис. т зерна з урожайністю 59,5 ц/га (+0,3 ц/га до аналогічної дати 2022 року).

З групи олійних культур зібрано 63,7% площ озимого ріпаку. За даними моніторингу, його намолочено 112,2 тис. т з площі 31,0 тис. га з урожайністю 36,2 ц/га (+0,8 ц/га до аналогічної дати минулого року).

«Сільське господарство — «фабрика під відкритим небом», і цьогорічна дощова погода додає немалих випробувань аграріям та впливає на хід збирання ранніх культур, оскільки за темпами збирання площ ми відстаємо на 7% від минулорічних показників. Проте позитивним є те, що урожайність основних ранніх культур є дещо вищою, ніж на цю дату минулого року», — прокоментувала директорка департаменту  Тетяна Гетьман.

Источник: www.agroportal.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *