Ціни на яблука підскочили майже на 40%

Зростання відпускних цін на яблуко спостерігається на українському ринку з початку 2023 року.

Про це повідомляють аналітики проєкту EastFruit.

З початку поточного місяця ціна на якісне яблуко в Україні зросла в середньому на 37%. Місцеві господарства готові вести відвантаження за цінами від 9 до 15 грн/кг ($0,47-0,74/кг) залежно від калібру та сорту, причому найбільший попит мають яблука червоних сортів.

Зазначається, що зростання цін аналітики ринку пов’язують із помітною активізацією торговельно-закупівельної діяльності у цьому сегменті. За словами гравців ринку, якщо перед новорічними святами попит на місцеве яблуко був відносно невисоким, то вже сьогодні велику зацікавленість у закупівлі цієї продукції виявляють покупці практично всіх категорій.

«Водночас пропозиція яблука високої якості на ринку є досить обмеженою, що також сприяє зростанню цін на цю продукцію. Багато садівників зараз пропонують до продажу в основному продукцію, якість якої почала погіршуватися внаслідок тривалого зберігання. Водночас якісне яблуко вони планують продавати не раніше за початок весни. Також варто зазначити, що через нестабільність на валютному ринку ціна на імпортне яблуко помітно зросла, що надає додаткову підтримку ціновому зростанню на ці фрукти з місцевих господарств», — пояснюють експерти.

Источник: www.agroportal.ua

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *