Агроновини України та світу

Імовірність того, що частина врожаю кукурудзи в Україні залишиться на зиму в полях, зростає.

Рясні осінні дощі уповільнили збирання та збільшили вологість кукурудзи до 28-32%, що на тлі високої вартості сушіння та низької ціни на кукурудзу робить збирання недоцільним, пише GrainTrade.

Як зазначається, сніг, який випав в середині листопада, взагалі зупинив польові роботи, і подібна погода триватиме щонайменше ще два тижні.

В Україні станом на 18 листопада з 2,1 млн га, або 50% площ намолочено 12,3 млн т кукурудзи з урожайністю 5,81 т/га, тоді як місцеві аналітики оцінювали врожай у 27-28 млн т, а USDA — у 31,5 млн т.

«Кукурудзу можна збирати й взимку або ранньою весною, але за умови морозів за відсутності снігу на полях. Проте таких великих обсягів урожаю в полях на зиму українські фермери ще не лишали, тому оцінити можливі втрати зараз складно», — зазначають експерти.

Трейдери відновили закупівлю кукурудзи в чорноморських портах України за ціною 7500-7600 грн/т, або 175-205 $/т, але темпи постачання залишаються низькими з огляду на вартість доставки до портів у межах 1500-2000 грн/т та вартості сушіння 2000-2500 грн/т.

Завдяки високим перехідним запасам у поточному сезоні станом на 21 листопада експорт кукурудзи склав 8,6 млн т у порівнянні з 4,6 млн т рік тому. Дефіцит пропозицій нового врожаю найближчим часом призведе до нестабільності постачання до портів та зростання закупівельних цін, прогнозують аналітики.

«Світові ціни на кукурудзу залишаються під тиском падіння цін на нафту та попиту на товари внаслідок уповільнення світової економіки, але незабаром можуть відновити зростання на прогнозах зниження виробництва в Україні», — пояснюють спеціалісти.

У США кукурудза зібрана на 96% площ (90% в середньому за 5 років), а експортні інспекції за тиждень зменшилися на 7% — до 495 тис т, тоді як загальний експорт у сезоні сягнув 5,48 млн т, що на 2,35 млн т поступається торішньому показнику.

На цьому тлі грудневі ф’ючерси на кукурудзу вчора впали на 1,3% — до 259,6 $/т (-3,6% за місяць).

«Березневі ф’ючерси на кукурудзу на біржі в Парижі за тиждень впали на 3,6% — до 306,75 €/т на очікуваннях активізації постачання з України. Слідом за ними ціни попиту на українську кукурудзу з поставкою на кордон з Польщею, Румунією, Словаччиною та Угорщиною знизилися до 230-240 $/т, а за поставкою в порти Румунії — до 265-270 $/т», — додають спеціалісти.

Источник: www.agroportal.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *