Аграрії Полтавщини обмолотили вже 85% площ під ранніми зерновими

У Полтавській області аграрії зібрали 1,5 млн т урожаю та обмолотили вже 85% площ під ранніми зерновими й зернобобовими.

Про це повідомив начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін.

«Жнива на Полтавщині наближаються до завершення. Аграрії обмолотили вже 85% площ під ранніми зерновими й зернобобовими. Зібрали 1,5 млн т урожаю, зокрема пшениці — 1,2 млн т. Дякую аграріям за сумлінну працю на полях. Вони — гаранти продовольчої безпеки нашої області та країни загалом», — зауважив Дмитро Лунін.

Крім того, директор Департаменту агропромислового розвитку ОВА Сергій Фролов під час брифінгу в офіційному медіацентрі зазначив, що порівняно з аналогічним періодом минулого року цьогоріч намолочено на 600 тис. т більше. Середня врожайність — 55 ц/га. Це на 1,3 т більше з кожного гектара, ніж торік.

«Якщо говорити про потреби області, то 1 млн т ранніх зернових цілком достатньо, проте наші аграрії мають отримати ще й прибуток. Буквально за останній тиждень ціна на пшеницю зменшилася на 4%. Вважаємо, що це пов’язано з порушенням зернового коридору», — розповів Сергій Фролов.

За його словами, для проведення осіннього комплексу польових робіт, зокрема й підготовки до посівної озимих, яка розпочнеться уже через місяць, аграріям потрібні кошти. Їх вони можуть отримати через кредитування.

«Цьогоріч аграрії взяли кредитів на суму 1,7 млрд грн, з них за державою програмою «5-7-9%» — 1,1 млрд грн. Отримати кредити змогли й фермерські господарства, які мають 100-200 га землі. Раніше малим господарствам кредитування не надавалося», — зауважив директор департаменту.

Також повідомив, що нині в області збільшили площу вирощування сої. Це пов’язано з ціновою політикою на культуру. Цьогоріч ціна на неї зросла на 70%.

Источник: www.agroportal.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *