Зростання ВВП України прискорилося до 10%

Зростання ВВП у жовтні 2023 року прискорилось до 10,5% (у жовтні 2022 року падіння оцінено на рівні 31,5%). Загалом за січень-жовтень 2023 року зростання оцінюється на рівні 5,5% («мінус» 28,4% за січень-жовтень 2022 року).

Про це говоритсья у звіті Міністерства економіки України. 

«З одного боку, висока врожайність у сільському господарстві й сприятлива погода та, відповідно, високі темпи збирання врожаю, стабільна ситуація в енергетиці, робота тимчасового коридору для руху цивільних суден з та до портів Великої Одеси, достатня пропозиція товарів та послуг стимулювали динаміку ВВП.

З іншого боку — значні руйнування інфраструктури та основних фондів, збереження суттєвих ризиків щодо безпеки, обмеження експортної логістики, повільне відновлення ринку праці, відсутність достатнього власного капіталу, а також доступних кредитних коштів продовжували негативно тиснути на ВВП», — пояснили у міністерстві.

Згідно зі звітом, у жовтні очікувано прискорилося зростання споживчих цін — 0,8% за даними Держстату (після 0,5% у попередньому місяці).

«Загалом темп зростання цін з початку року (3,8%) відповідає найбільш спокійним з погляду інфляції рокам мирного часу, а в річному вимірі (5,3%) він досяг найнижчого рівня за останні 3 роки (попереднього разу нижчою за це значення інфляція була в грудні 2020 року, коли річний показник становив 5%)», — додали у міністерстві. 

Источник: www.agroportal.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *