Уряд виділив 3 млрд грн на програму інвестнянь

Кабінет Міністрів України продовжує працювати над залученням коштів приватних інвесторів. Одним із напрямів роботи є залучення проєктів зі значними інвестиціями у реальний сектор економіки.

Про це говориться у повідомленні Міністерства економіки України. 

«Цього року на їхню підтримку в бюджеті закладено 3 млрд грн. Кошти будуть надаватись інвесторам, які фокусуються на виробничих потужностях для виготовлення продукції з високою доданою вартістю. А прийняті урядом зміни до Порядку ввезення обладнання та комплектуючих мають спростити початок реалізації проєктів зі значними інвестиціями. Це має стати сигналом для інвесторів, які вже готуються розпочинати роботу в Україні», — пояснив заступник міністра економіки України Володимир Кузьо.

І додав, що підприємці, які реалізують проєкти зі значними інвестиціями, мають право отримати від держави декілька видів підтримки, які складають до 30% від суми інвестпроєкту. Зокрема:

  • переважне право користування земельними ділянками державної або комунальної власності;
  • бюджетне фінансування будівництва інженерно-транспортної інфраструктури (дороги, підключення до інженерних мереж);
  • податкові пільги;
  • звільнення від відшкодування втрат лісогосподарського виробництва;
  • безмитне ввезення необхідного обладнання.

Уточнюється, що до проєктів зі значними інвестиціями належать інвестпроєкти на суму від 12 млн євро. Інвесторам потрібно створити принаймні:

  • 10 нових робочих місць із заробітною платою не менше ніж на 50% вищою за середню заробітну плату в регіоні за таким же видом діяльності за попередній календарний рік;
  • або 30 нових робочих місць із заробітною платою не менше ніж на 30% вищою за середню заробітну плату в регіоні за таким же видом діяльності за попередній календарний рік;
  • або 50 нових робочих місць щонайменше на 15% вище середньої заробітної плати в регіоні за таким же видом діяльності за попередній календарний рік.

Источник: www.agroportal.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *