Вінницьким бджолярам збільшили фінансову підтримку

Пасічники Вінницької громади з 2024 року можуть розраховувати на збільшення фінансової підтримки на безповоротній основі від Вінницької міської ради.

Як говориться у повідомленні Вінницької міської ради, внаслідок збільшення кількості бджолярів та бджолосімей передбачено 200 грн за одну бджолосім’ю на рік, але не більше 60 тис. грн одному одержувачу.

Як пояснив директор департаменту економіки та інвестицій ВМР Максим Мартьянов, відповідно до Порядку надання фінансової підтримки на безповоротній основі суб’єктам господарювання та фізичним особам у галузі бджільництва проєктом бюджету ВМТГ на 2024 рік передбачено кошти в сумі 422,8 тис. грн.

«Фінансовою підтримкою зможуть скористатись 50 пасічників громади в розмірі 200 грн за одну бджолосім’ю. У разі збільшення кількості пасічників та відповідно бджолосімей сума фінансової підтримки буде переглянута, — зазначив він. — Стимуляція пасічників у 2023 році показала гарний результат, і ми можемо констатувати, що кількість пасічників та, відповідно, бджолосімей у громаді збільшується».

За даними обліку 2023 року на території Вінницької МТГ бджільництвом займаються лише особисті селянські господарства, які мають 50 пасік та налічують 2143 бджолиних сім’ї.

Зазначається, що 40 пасічників, які звернулись із заявами та подали відповідні документи, на підставі рішень виконавчого комітету міської ради минулого року отримали фінансову підтримку у розмірі 100 грн на одну бджолосім’ю на загальну суму 201,4 тис. грн.

Источник: www.agroportal.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *