Великий український бізнес може отримати грант до $2 млн на переробку

Проєкт USAID «Інвестиції для стійкості бізнесу» у партнерстві з Міністерством економіки України оголошує про початок нової грантової програми для середніх та великих підприємств.

Загальна сума фінансування складає $15 млн, один бізнес зможе отримати грант від $250 тис. до $2 млн, говориться у повідомленні Міністерства економіки України. 

«До участі в програмі запрошуються підприємства з орієнтовним мінімальним обсягом річних продажів на рівні $8 млн у гривневому еквіваленті. Цей показник є важливим з огляду на те, що цільовий приріст продажів за результатами реалізації концепції має скласти мінімум $2 млн», — говориться у повідомленні. 

Грантове фінансування учасники програми повинні спрямувати на розвиток бізнесу. Зокрема, для збільшення продажів, нарощування експорту та створення нових робочих місць. 

«Нова грантова програма від USAID — це ще один приклад підтримки України з боку наших партнерів. Вона сприятиме розвитку переробної промисловості, переходу від сировинного експорту до експорту товарів з доданою вартістю. Зараз наш головний пріоритет — відродити компетенції з виробництва складних товарів і щонайменше вдвічі збільшити частку переробної промисловості в структурі ВВП України. З 8%, як було у 2022 році, до 20%, що є стандартом ОЕСР для розвинених країн. Цього показника ми можемо досягнути до 2032 року»,  — зазначила перший віцепрем’єр-міністр України — міністр економіки України Юлія Свириденко.

Умовою участі у програмі є вкладення додаткових коштів — власних коштів підприємства або інших залучених підприємством ресурсів. Відбір учасників програми відбуватиметься у два етапи. Перший — оцінювання концепцій. На другому етапі учасникам, концепції яких будуть визнані кращими, буде запропоновано подати деталізовані грантові заявки. Одним із критеріїв оцінки концепцій буде кількість створених робочих місць.

Концепції мають бути подані не пізніше 29 лютого 2024 року. Очікується, що вони будуть втілені впродовж 12-24 місяців.

Источник: www.agroportal.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *