USAID виділяє 270 млн грн на розвиток елеваторів в Україні

Програма USAID з аграрного та сільського розвитку (АГРО) підтримає українські підприємства, які надають послуги з сушіння, зберігання та доробки зернових та технічних культур.

За програмою передбачено 10-15 проєктів співфінансування з бюджетом від 18 до 36 млн грн кожен, говориться у повідомленні Міністерства аграрної політики та продовольства України. 

«Проєкти збільшать обсяги та час зберігання зернових і технічних культур, що дозволить агровиробникам отримувати необхідні послуги вчасно та в потрібному обсязі. А потужності з сушіння та доробки зерна збережуть якість продукції. Загалом це сприятиме стійкості бізнесу та покращуватиме продовольчу безпеку в Україні», — говориться у повідомленні. 

Програма USAID АГРО заохочує заявки від українських компаній та підприємств, які надають послуги з доробки та зберігання сільськогосподарської продукції, мають елеваторні потужності, розробили або почали розробляти проєктну документацію.

Очікувані результати в межах одного проєкту:

  • не менше ніж 70 мікро-, малих та середніх агровиробників (ММСП) отримають послуги з доробки, сушіння та/або зберігання зерна;
  • не менш ніж на 20 тис. т на рік збільшиться надання послуг ММСП зі зберігання зерна та/або не менш ніж на 50 тис. т на рік послуг із сушіння зерна;
  • не менше 50% від загальної кількості наданих послуг із доробки, сушіння та/або зберігання зерна отримають агровиробники, які мають в обробітку (орендують) землі площею менше 500 га.

Додатковими перевагами будуть:

  • збільшення елеваторних потужностей переробних підприємств;
  • спрямування проєкту на впровадження енергоефективних технологій;
  • якщо заявники підпадають під визначення малих і середніх підприємств (за критеріями — від 10 до 300 працівників, від $100 тис. до $15 млн річний оборот та річна сума активів).

Етапи та дедлайни:

  • до 19 січня 2024 року — зареєструватися для участі у передзаявочному онлайн-семінарі (електронна адреса: [email protected]);
  • 23 січня 2024 року з 11:00 до 13:00 Програма USAID АГРО проведе передзаявочний онлайн-семінар;
  • не пізніше 18:00 30 січня 2024 року — подання запитань щодо участі у цьому конкурсі на ел. cкриньку [email protected];
  • не пізніше 18:00 14 лютого 2024 року — кінцевий термін подання заявок для розгляду в першому раунді (технічна пропозиція, бюджет і супровідні документи) на ел. скриньку [email protected]. Заявки будуть розглядатися за мірою надходження. Програма USAID АГРО продовжить приймати заявки до 18:00 03 липня 2024 року або до моменту вичерпання коштів.

Повний опис технічного завдання та механізму подання заявки за посиланням.

Источник: www.agroportal.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *