Страхування воєнних ризиків в Україні: кілька країн висловили готовність

Джерело фото: zn.ua

Україна прагне залучити приватні інвестиції в свою економіку ще до закінчення війни. Для цього країні необхідно запровадити комплексне страхування воєнних ризиків як для іноземних, так і для вітчизняних підприємців.

Про це йшлося під час зустрічі у Брюсселі першого віцепрем’єр-міністра — міністра економіки України Юлії Свириденко з генеральним директором Директорату Європейської Комісії з питань політики сусідства та розширення Гертом Яном Купманом.

«Мінекономіки надає першочергову увагу страхуванню політичних ризиків для потенційних інвестицій в Україну, включно зі страхуванням воєнних ризиків. Адже це має залучити приватні інвестиції в українську економіку. Це складний процес, який вимагає участі всіх зацікавлених сторін, включаючи країни G7 та керівні органи ЄС», — зазначила Юлія Свириденко, повідомляє пресслужба Мінекономіки. 

Щоб зробити відповідні страхові продукти доступними для більшого кола заявників, в Україні необхідно створити фонди рефінансування та перестрахування з пільговими зобов’язаннями щодо покриття ризиків страховиків.

«Ми звернулися до донорів із проханням включити внески до цільових фондів для страхування воєнних ризиків до списку потенційних сфер використання технічної допомоги. Ми досягли прогресу з Багатосторонньою агенцією гарантій інвестицій MIGA, яка входить до Групи Світового банку. Вона надала орієнтовну пропозицію для пілотного проєкту страхування воєнно-політичних ризиків за рахунок власного статутного капіталу. Однак вони припинили обробку заявок через відсутність можливостей перестрахування», — пояснила Юлія Свириденко.

Хоча продукти MIGA можуть покривати ризики для міжнародних інвесторів, але для українських компаній цей механізм недоступний.

«Втім, Американська міжнародна фінансова корпорація розвитку (DFC) продемонструвала більш високий рівень зацікавленості в страхуванні українського бізнесу. На відміну від MIGA, вони вже розглядають проєкти, ініційовані українськими інвесторами, але також обмежені в можливостях і потребують рефінансування. Уряди інших країн також активно працюють у цьому напрямі. Велика Британія готова покривати ризики британських інвесторів через національну Експортно-кредитну агенцію UKEF, а уряд Німеччини забезпечує покриття ризиків для своїх інвесторів через PricewaterhouseCoopers (PWC)», — додала Юлія Свириденко.

На завершення вона заявила, що існує можливість для консолідації європейських зусиль щодо збільшення підтримки фінансування страхування воєнних ризиків в Україні. Це можна робити або через нові механізми, або через існуючу інфраструктуру європейського інвестиційного банку (ЄІБ) чи Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) та залучати до фінансування європейський фонд European Fund for Sustainable Development Plus. Адже для більш скорішої відбудови Україні потрібно запровадити комплексне страхування воєнних ризиків для залучення приватних інвестицій у свою економіку.

Источник: www.agroportal.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *