Податкові питання найбільше турбують український бізнес

Питання реєстрації податкових накладних та відшкодування ПДВ залишається проблемним з моменту, як у країні відновив функціонування Реєстр податкових накладних (27 травня 2022 року).

Про це говориться у повідомленні Європейської Бізнес Асоціації.  

«Станом на зараз проблема все ж не знята — бізнес страждає від блокування та труднощів з відшкодування. Більшість податкових накладних, що було заблоковано протягом жовтня 2022 року, на жаль, не змогли бути оскаржені в адміністративному порядку, і компанії будуть змушені звертатись до суду, де, на жаль, розгляд справ може тривати роками — ну а обігові кошти компаній буде до тих пір заблоковано», — пояснюють експерти. 

Обіцяне автоматичне розблокування на підставі таблиць інформації не працює на практиці, підкреслюють у ЄБА. 

«Водночас протягом усього періоду воєнного стану компанії повідомляють про отримання запитів від регіональних підрозділів ДПС надати пояснення щодо задекларованих збитків компанії», — додають в асоціації.

Підприємствам відмовляють у прийнятті річної звітності, у разі якщо компанія задекларувала своє право на пільги по чотирьох видах податків (земельний, орендна плата за землю державної та комунальної власності, екологічний, майновий) на територіях, які були окуповані чи на них велись активні бойові дії. 

«При цьому вимоги при проведенні камеральних чи невиїзних перевірок стають все більш жорсткими — за відсутності повноцінних умов для роботи для бізнесу в деяких регіонах (відсутність електроенергії, інтернету та безпечних умов існування) податкова просить в стислі терміни (наприклад, 1 робочий день) надати величезні обсяги документів, зокрема і первинних», — інформують в ЄБА.

І уточнюють, що на переконання прозорого бізнесу, постійне збільшення тиску на білий бізнес з боку контролюючих органів у період війни є абсолютно недоречним. Тож спільнота просить переглянути такі підходи до роботи з прозорим бізнесом і звертається до Кабінету Міністрів України, Офісу Президента з проханням посприяти у захисті законних прав та інтересів представників бізнесу.

Водночас ЄБА закликає негайно затвердити перелік окупованих територій та територій, на яких ведуться/велися активні бойові дії, для цілей застосування податкових пільг бізнесом (адже затверджений Мінреінтеграції перелік, за офіційною позицією Мінфіну та Податкової служби, визначає території для надання суто соціальних пільг населенню). 

«Крім того, асоціація просить припинити блокування податкових накладних на період воєнного часу — адже ситуація, за якої компанія хоче зареєструвати свої податкові зобов’язання і сплатити податки, а податкова система при цьому блокує цю діяльність, виглядає вкрай дивно», — підсумовують в ЄБА.

Источник: www.agroportal.ua

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *