Новий валютний закон заморозить $400 млн обігових коштів аграріїв щомісяця

Законопроєкт №8166 «Про внесення змін до Митного кодексу України та інших законів України щодо запровадження спеціальних експортних процедур» мав би розв’язати проблему неповернення валютної виручки до країни недобросовісними суб’єктами, але замість цього створює додаткові збитки для чесних сільгоспвиробників.

Про це йшлось під час спільної пресконференції «Валютний контроль: як не знищити аграрний експорт?» на платформі «Укрінформ».

Основними інноваціями, які пропонує законопроєкт №8166, є:

  • створення експортних депозитів для кожної експортної операції, на яких експортер має заморозити не менше 15% від суми експортного контракту; 
  • надання можливості НБУ розпоряджатися цими коштами, порядок повернення яких самостійно визначатиме НБУ;
  • якщо загальна сума попередніх експортних депозитів становить не менше $35 млн, то така особа може не поповнювати депозит.

Якщо оцінювати фінансове навантаження, що покладатиметься на експортерів, то, за словами заступниці генерального директора асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Марії Ревенко, сума коштів, що буде заблокована на рахунках та тимчасово вилучена з обігових коштів аграрія, буде зовсім не маленькою. 

Марія Ревенко

Якщо ми візьмемо виручку АПК за вересень-жовтень, котра склала $2,6 млрд, та заморозимо від цієї суми 15%, то матимемо на місяць близько $400 млн на депозитах. Сума може бути навіть більшою, враховуючи складну ситуацію з логістикою.

Источник: www.agroportal.ua

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *