Гранти на сади та теплиці: порядок зміниться у 2024 році

Розширення умов надання урядових грантів за програмою «єРобота» на розвиток садівництва, ягідництва та виноградарства планується з січня 2024 року.

Як говориться у повідомленні Міністерства аграрної політики та продовольства України, вже підготовлені відповідні зміни.

Зокрема, пропонується змінити умови щодо висадки та облаштування насадження на земельній ділянці або на суміжних ділянках. Згідно з новими нормами, пункт 4 Порядку надання грантів доповнять таким змістом: 

  • гранти надаються для висадки та облаштування насадження на земельній ділянці або на суміжних земельних ділянках, загальна площа якої/яких становить від 1 до 25 га; 
  • допускається розташування між земельними ділянками господарських шляхів, прогонів, полезахисних лісових смуг та інших захисних насаджень, рубежів (річок, струмків, каналів, лісосмуг, рослинних смуг, дерев, стежок, рівчаків, ярів, заболочених земель). 

Інформацію необхідно врахувати підприємцям під час розробки проєкту висадки насаджень, якщо вони планують звернутися за отриманням гранту в 2024 році. 

Урядова грантова програма діє з 1 липня 2022 року і передбачає підтримку малого і середнього бізнесу. Гранти надаються у розмірі не більше 70% вартості проєкту, але не більше 10 млн грн. Заявник має профінансувати власними або кредитними коштами не менше 30% вартості проєкту. Обов’язковою умовою є працевлаштування потрібної кількості осіб. Для садів — від 5 до 10 постійних і 125-425 сезонних робітників залежно від найменування насаджень. Для теплиць — не менше 4 постійних та 10 сезонних на гектар.

Источник: www.agroportal.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *