ДПС роз’яснила, як подається інформація про мінімальне податкове зобов’язання

Наказами Міністерства фінансів України внесено зміни до форм податкових декларацій платників єдиного податку третьої та четвертої груп, зокрема, доповнено додатком, який дозволяє відобразити розрахунок мінімального зобов’язання за податковий (звітний) рік (опубліковано 30.12.2022 р. в Офіційному віснику України №101).

Про це говориться у повідомленні Державної податкової служби.

Як зазначається, відповідно до пункту 46.6 статті 46 Податкового кодексу України, якщо в результаті запровадження нового податку або зміни правил оподаткування змінюються форми податкової звітності, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, який затвердив такі форми, зобов’язаний оприлюднити нові форми звітності.

«До визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення», — додають у податковій.

Згідно з пунктом 64 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» кодексу встановлено, що першим роком, за який визначається мінімальне податкове зобов’язання, є 2022 рік.

«Платники єдиного податку третьої групи, у яких виникає обов’язок визначати мінімальне податкове зобов’язання, вперше подають податкову звітність за 2022 рік за новою формою разом із додатком «Розрахунок загального мінімального податкового зобов’язання за податковий (звітний) рік», — уточнили податківці.

Платники єдиного податку четвертої групи вперше подають податкову звітність на 2023 рік за новою формою разом із додатком «Розрахунок загального мінімального податкового зобов’язання за податковий (звітний) рік».

У ДПС уточнили, що наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 29 листопада 2022 р. №955 «Про внесення змін до Розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробництва», який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 20 грудня 2022 р. за №1639/38975, внесено зміни до форми «Розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва» (опубліковано 23.12.2022 р. в Офіційному віснику України №99).

Источник: www.agroportal.ua

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *